Beton Kürleri

Beton kürleri beton katkı maddeleri Uçucu kül linyit kömürü taş kömürünün enerji üreten termik santrallerde yakılması ile oluşan atıkların bacalardaki filtreler ile tutularak elde dilen ürünlerdir.

Bu atık beton kürleri kendi başlarına bir özelliği olmayıp sönmüş kireç ile reaksiyona girerek kimyasal ve fiziksel olarak bağlayıcılık sağlar. Uçucu küller bir nevi termik santrallerinin atık maddesidir. Bu şekilde inşaat sektöründe zeminlerde, yol yapımında kullanılarak çevre için sorun olmaktan çıkmıştır.

Beton kürleri uçucu küller betona birçok özellik katar. Taneciklerin mikro ince olması betondaki kusma sorununu aza indirger. Beton kürlerinin taneciklerinin yapısından dolayı beton karışımında çimento miktarı ve su katkısı azalır. Tüm bunlar betonda olumlu etki yaratır. Beton kürü katkı maddesinin zeminlerde kullanılmasıyla priz süreleri artar. Beton kürlerinin küresel yapıda olması ve ince tanecikleri ile betonda hidrolik bağlayıcılık da sağlar. Su emmeyi azaltır.

Betona karıştırılan tüm katkı maddeleri projelendirmeleri mühendislik gerektiren ince hesaplardan geçmelidir. Kullanım miktarları doğru hesaplanarak beton zemine katkısı maksimum seviyede olması sağlanır.

Yedinci Yapı Mühendislik olarak ülkenin her köşesinde projelerde yer almaktayız. Mühendislerimiz, mimarlarımız ve tecrübeli elemanlarımız ile projelendirilen işler zamanında teslim edilmektedir.

Ürünlerimiz ve yaptığımız işler hakkında bilgileri www.yedinciyapı.com sitesinden bulabilir bizi direk arayarak bilgi alabilirsiniz.

Fiyat teklifi ve kaliteli ürünlerimizle tanışmak için sizleri bekliyoruz.

Beton Külleri Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları