Numaralandırmalar

Otoparklar bulunduğu yere konumlandırılan büyüklü küçüklü çok katlı olarak inşa edilen yapılardır. Özellikle trafik yoğunluğunun yaşandığı yerlerde araçların güvenli olarak park edilmesi önemli bir husustur.

Otoparklar alışveriş merkezleri, şehir içleri, toplu konutlar gibi yerlerde trafik akışını kolaylaştırmak, trafik kazalarını önlemek için çok katlı yapıldığı gibi yeraltında ve yer üstünde oto parklarda yapılmaktadır.

Çeşitli büyüklüklerde dizayn edilmiş otoparklar Otopark Numaralandırma ihtiyacını doğurmuştur. Otopark numaralandırma işlemleri ile park yerinin hangi katta olduğu, hız kontrolü sağlanmasını aracın hangi bölümde olduğunu kolaylıkla bulmamızı sağlar. Numaralandırma isteğe göre kolon ve duvarlarda olmakla birlikte zeminde de olabilir. Numaralandırmalar sayesinde otoparklarda trafik düzeni sağlanır. Olası kazalar da önlenir, güvenli şekilde araç parkı sağlanır.

Otoparklarda sadece araçlar için değil yayalar içinde çeşitli işaretlemeler yapılarak düzenlenir. Otopark numaralandırma ile araçların park etmesi kolaylaşırken hırsızlığa karşı da önlem alınmış olur. Otopark kolon ve duvarlarına hız limitleri yazılabilir, semboller kullanılır. Tercihe göre farklı renklerde boyanabilmektedir.

Otopark numaralandırma projelerinde numaralandırma herkesin görebileceği büyüklükte tasarlanırken olası elektrik kesintilerinde yazıların görünür olması için cam kürecikler kullanılır.

Otopark numaralandırması ile park edilen alan kolay bulunurken gidiş geliş yolları da belirlenerek otopark trafiği düzenlenir. Bu sebeple meydana gelebilecek trafik kazalarının da önüne geçilir. Özellikle katlı otoparklarda numaralandırma sayesinde araç parkı çok kolay ve güvenli hale gelir.

Yedinci Yapı Mühendislik olarak Otopark Numaralandırma projelerinde eksiksiz uygulamaktayız. Bizim için güvenliğiniz önemlidir diyerek sizleri firmamıza bekliyoruz.

Numaralandırmalar Numaralandırma Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları