Yangın İzolasyonları

Yangın İzolasyonları ocak, elektrik kontağı, güneş ışınları, sönmemiş sigaralar gibi sebeplerle ortaya çıkan yangınlara karşı binaların daha dayanıklı hale gelmesini sağlayan uygulamalardır.

İnşaat sektöründeki gelişmeler insan sağlığı ve yaşamını tehdit eden unsurları en aza indirmek için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Ev ve iş yerlerinde çeşitli nedenlerle çıkan yangın risklerine karşı can ve mal kayıplarını önlemek amacıyla yapılarda yangın izolasyonları uygulanmaktadır.

Yangın yalıtımlarında yangınlara karşı ultra dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır.

Nedir bu malzemeler diye bakarsak? Yanmaz boyalar, taş yünleri, cam yünleri, yanmayı geciktirici özellikte köpükler kullanılır.

Yangın yalıtım malzemesi olarak en çok tercih edilen ürün taş yünleridir. Özellikle ev ve iş yerlerinde yangın izolasyon malzemesi olarak cam yünü ve taş yünü kullanılır. Böylece olası yangınlara karşı korumada olağan üstü bir önlem almış oluruz. Yeni nesil inşaatlarda yangına dayanıklı binalar yapılırken kullanılacak yangın izolasyon malzemelerin seçimi de önemlidir. Yangın esnasında oluşacak duman ve gazlardan kaçış alanı bulmak yangının genişlemesini önlemek açısından yangın izolasyonu önemlidir. Bu tür uygulamalar ile hasar en aza iner. Yangın izolasyon malzemeleri, yangına dayanıklı camlar, yanmaz ısı geçirmez ürünler ve tedbirlerle binalar daha dayanıklı hale gelmektedir. Yani yangın esnasında binanın ayakta kalma süreci uzar. Alınan tüm tedbirler ile itfaiye için de zaman kazanılmış olur.

Hesaplı, kaliteli yangın izolasyon projeleri ve ürünleri ile firmamız hizmetlerine devam etmektedir.

Yangın İzolasyonları Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları