Dilatasyon İzolasyonları

Dilatasyon İzolasyonları dilatasyon nedir? Birbirinden bağımsız ve yan yana inşa edilen yapıların arasın oluşturulan boşluğa dilatasyon adı verilir. Bu tür boşluklar oluşturulurken dilatasyon profilleri kullanılır. Bu tür boşluklar bina hareketlerinden meydana gelebilecek hasarları engellemek için bırakılır.

Özellikle taban yüzeyinin hareketli olması, genleşme, daralma gibi durumlarda kaplama izolasyon açısından dilatasyon profil kullanımı çok önemlidir. Dilatasyon izolasyonları döşenirken taban yüzeyindeki hareketler nedeniyle çatlamalara dikkat etmek gerekir. İşte bunu önlemek için dilatasyon profilleri kullanımı önemlidir. Bu profiller dar ve geniş olmak üzere iki çeşittir. Profiller uygulanacak zemine göre seçilebilir.

Bu tür izolasyonlarda EPDM kauçuğu yüksek sıcaklıklara karşı daha dayanıklı olması nedeniyle tercih edilir. Kauçuğun kimyasal ve fiziksel özellikleri ile su sızdırmazlığı sağlanır. Ayrıca yüksek derecede elastiktir.

Dilatasyon Yalıtımı dilatasyon derzi uygulamaları betonarme yapının büyük boyutlarda olması dolayısıyla binada oluşacak tehlikeli gerilmelerde yapıyı derzlerle parçalara ayırmak gerekebilir. Derzlerde kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir. Bunlar genleşme derzleri, konstrüktif derzler, oturma derzleri ve deprem derzleri vardır.

Yedinci Yapı Mühendislik Dilatasyon İzolasyonları için uzman ekibiyle projeler sunmaktadır. Her türlü hesaplamaları yaparak doğru malzeme seçimiyle çözümler üretir. Yıllardan beri sektörde adını duyuran firma ülkenin her köşesinde hizmet vermektedir. İnşaat sektöründeki tüm gelişmeler firmamızda hayat bulur. Projelerde belirtilen uygulamalar yapılarak zamanında teslim edilir. Gelin görüşelim, sizleri bilgilendirelim.

Dilatasyon İzolasyonları Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları