Havuz İzolasyonları

Havuz İzolasyonu yapılmasındaki amaç havuzdaki suyun dışarı çıkmasını sızmasını engellemek ve zeminden toprağa su kaçmaması, duvara dayanan perdelerden suyun toprağa geçmemesi için yapılır.

Yüzme havuzlarında kullanılan betonların izolasyonları doğru yapılmadığı taktirde zamanla havuza döşenmiş seramik aralarından sular sızma yaparak kaçak oluşturur. Bu da zamanla karşımıza büyük problemler çıkartır. Havuzdaki zamanla bozulan beton yüzeyi tamir harçları ile onarılır. Havuzdaki deliklerde içerisinde bulunan plastikler çıkartılır uygun malzemelerle doldurularak tamiri yapılır. Havuzdaki tüm sorunlu bölgelerin onarımı tamamlandıktan sonra havuz izolasyona yalıtıma hazır hale getirilir. 

Havuz İzolasyon malzemeleri uygulamaları birbirinden farklıdır. Çimento içerikli yalıtım malzemesi sırayla iki kat şeklinde yüzeye fırça ile sürülerek uygulanır. İhtiyaçlara göre yalıtım malzemesi seçilmesi önemlidir. Yüzme havuzları, su depoları için izolasyon malzemesi uygulandıktan sonra tercihe göre fayans döşenerek istenilen renklerde boyanabilir. Havuz içi boyalarda poliüreten boyaların kullanılması önerilir.

Arıtma tesisi havuzlarında yalıtım kompozit kaplama, epoksi gibi farklı ürünler kullanılmaktadır. Bu tür izolasyonlar üstün nitelikli özelliklere sahiptir. Asit dayanımı yüksek olan bu izolasyon ürünleri depo, tank, atık havuzu gibi uygulamalarda sıklıkla tercih edilir. Her türlü havuz izolasyonları profesyonel tecrübeli ekibimizle yapmaktayız.

Havuz izolasyonları yapılırken kullanılacak ürünler çeşitlilik gösterir. Hangi izolasyon malzemesinin uygulanacağı konusunda uzman ekiplerimiz doğru seçim yaparak kesin çözüm bulur. Yedinci Yapı Mühendislik olarak su kaçıran havuzlara son veriyoruz. Çalışmalarımızla ülkemizin her yerine hizmet vermekteyiz.

Havuz İzolasyonları Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları