Antistatik Epoksi Kaplama

Antistatik Epoksi Kaplama zemin kaplaması ortamdaki statik elektriği zemin yüzeyinde tutmayıp toprağa iletme özelliği ile endüstriyel zeminlerde tercih edilmektedir. Çalışma ortamlarında oluşan elektrik yükünü antistatik epoksi kaplama kendi üzerine çekerek elektrik akımını ortadan kaldırır. Böylece sağlıklı güvenli çalışma ortamları sağlanmış olur.

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama uygulama alanları olarak endüstriyel zeminler, fabrikalar, laboratuvarlar, okullar, hastaneler, hava limanları stadyumlar diyebiliriz. Bu kaplama çeşidinin renk yelpazesi geniştir.

İletken epoksi grubunda yer alan bu kaplamalar elektronik üretimi yapılan fabrikalarda atölyelerde yüzeydeki elektriği toprağa çektiği için uygulanmaktadır. Kısacası iletken ihtiyacı olan tüm zeminlere uygulana bilen bu özel kaplamalar uygulamada bilgi ve tecrübe gerektirir. İstenilen iletkenlik düzeyine göre hesaplamalar yapılarak uygulamaya geçilir. Uygulanan Antistatik Epoksi Zemin Kaplamadan istenilen düzeyde iletken olabilmesi için sıralamayı doğru yapmak ve doğru malzemeler kullanmak önemlidir. Zeminin iletkenlik ölçümleri yapılarak uygulama tamamlanır. Maliyet olarak diğer epoksi zemin kaplama çeşitlerine göre maliyeti biraz fazladır.

Antistatik Epoksi Kaplamalar mukavemeti çok yüksektir. Kimyasallara karşı dayanıklı olup çizilmez, aşınmaz. Yüzeyi pürüzsüzdür. Kaymaz. Temizliği oldukça kolaydır. Su geçirmez, paslanmaz, tozumaz.

Yedinci Yapı Mühendislik olarak uzun yıllardır zemin kaplama epoksi zemin kaplama işlerini profesyonel olarak yapmaktayız. Kimya mühendisleri ve tecrübeli personellerimizle doğru malzeme seçimi ve uygulama metotlarını birleştirerek kusursuz ve zamanında işlerimizi teslim etmekteyiz.

Antistatik Epoksi Kaplama Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları