Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar

Yeni dökülen beton yüzeyi üzerinde küçük kabarcıklar, pürüzlü bir görüntüye sahip olabilir. İşte beton perdahlama işlemi ile ihtiyacınız olan tamamen düz ve pürüzsüz yüzey elde edilmektedir. Beton yüzeyinin pürüzsüz hale gelmesi için helikopter perdahlama makinesi kullanılır. Bu makine benzinli veya elektrikli olabilir. Uzaktan kumandalıdır.

Endüstriyel zeminler, büyük sanayi kuruluşları, toplu konutlar, havalimanları ve fabrikalarda kullanılmaktadır. Elde edilmek istenen zemin dayanıklı ve sağlam olması için helikopter perdahlı yüzey sertleştiricili betonlar en uygun seçenektir. Yüzey sertleştirici uygulanacak zeminler iyice temizlenmelidir. Eğer zemin kirli ise sertleşmez ve beklenilen performansı sağlamaz. Uygulanacak betonun suyunun çekmesi beklenirken nemli vaziyete geldiğinde uygulama yapılır. Helikopterli perdahlama makinesiyle betonla sertleştirici birleşir. Helikopter perdah makinesi beton yüzeye dairesel iz bırakır. Bu sırada yukarı aşağı hareket eder. Bu sırada makineyi kullanan kişi ayak izi bırakmamak için geriye doğru yürümelidir.

Şap alanlarda bu tür perdahlama makinelerinin kullanılmasındaki amaç sağlam ve pürüzsüz zemin elde etmektir. Yüzeyin durumuna göre yüzey sertleştiricileriyle perdahlama işlemi yapılır. Uygulama sonrasında beton kuruyana kadar beklenmelidir. Helikopterli perdahlama işlemi gerekli olan sertlik ve pürüzsüzlüğe ulaşana kadar devam etmelidir. Uygulanan zemin daha bir süre beklemeye bırakılır.

Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Sakarya Yedinci Yapı Mühendislik tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır. Müşterilerin istekleri ve beklentileri doğrultusunda son teknoloji, malzeme imkanı ve uzman kadrosuyla sizlere hizmet vermektedir.

EĞİM BETONLARI

Eğim Betonları 
uygulamaları tesviye betonu uygulamaları betonun kalıba alınması kalıp üzerinde beton yüzeylerine istenen terazide kaplama yapma veya yüzeyi düzeltmek için yapılan işlemler bütünüdür.

İnşaat yapı sektöründe tüm işlemler belirli standartlarda yapılmaktadır. Beton dökme de belli yönetmeliklere tabidir. Eğim betonları tesviye betonları döküm anında uygulanacak alanda kir, yağ, yabancı parça, yapışmış inşaat atıkları, toz bulunmamalıdır. Eğim betonu yapılırken su terazisi ile köşeden köşeye her bölgeden ölçü alınmalıdır. Beton dökülmeden önce yüzeyde bulunan delikler çatlaklar harçla doldurulmalıdır. Homojen dağılım sağlanarak harçlar yüzey şartlarına bağlı olarak kullanılmalıdır. Tesviye betonu uygulamaları ile projelerde belirtilen eğimi vermek için kullanılan beton sistemleridir. Tüm bu uygulamalar teknik ve mühendislik bilgisi gerektirir.

Eğim Betonları uygulamalarının ilk işlevi tesviye betonu uygulamasıdır. Projede belirtilen eğimin sağlanması için hesaplamalar ve ölçümler özenle yapılmalıdır. Eğim betonlarının temeli tesviye betonlarıdır. İstenen eğim dört köşeden terazi ile ölçülmelidir. Belirli standartlarda ve beton çeşidine göre döküm yapılmalıdır. Hangi malzemelerin kullanılacağı, miktarı ve uygulama aralığı önceden belirlenmelidir. Tüm bunlar için yüzeyi düzeltmek ve diğer işleme geçmek tesviye betonu yapmak gerekir.

Yüzeylere projede belirtilen eğimi vermek için öncelikle uygulanacak zeminin çok iyi temizlenmesi çatlakların boşlukların harçla doldurulmasına özen gösterilmelidir.

Yedinci Yapı Mühendislik olarak Eğim Betonu Tesviye Betonu uygulamalarımız ve referanslarımız için www.yedinciyapı.com sitemizi ziyaret edebilir bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları