Trafik Yol Çizgileri ve Yön Tayin Okları

Trafik Yol Çizgileri ve Yön Okları sayesinde trafikte yok güvenliği sağlanır. Bu çizgiler sayesinde çok kişinin hayatı kurtulmuş sevdiklerine kavuşmuştur. Yollara yapılan çizgiler hem trafik akışı açısından hem de yaya trafiği açısından oldukça önemlidir. Gündüz önemli olan bu işaretler gece karanlıkta daha önemli hal alır. Gece trafikte araç kullanırken yön bulma ve yol durumu hakkında en iyi bilgiyi bu işaretlerden alırız. Yön belirleme ve yol işaretleri uygulamaları belirli standartlarda yapılır. Bu işaretler kapalı otoparklarda da uygulanmaktadır. Tüm bu işaretler çizgiler trafik kurallarına uygun olmalıdır.

Yol çizgileri iki farklı yöntemle uygulanır. İlki soğuk boya uygulaması diğeri termoplastik çizgi yöntemidir. Türkiye’de genellikle soğuk boya uygulaması yapılmaktadır. Trafik yol çizgileri ve yön tayin okları ile trafik düzenlemesi yapılır. Bu tür uygulamalar ile yolun durumu da araç kullanıcılarına uyarı niteliği taşır. Böylelikle olası kazaların önüne geçilir. Standartlara uygun olarak yapılan bu uygulamalar araçların yolunu daha iyi bulmasını sağlarken park etmelerini de kolaylaştırır.

Tüm bu uygulamalarda kullanılan boyaların farklı özellikleri ve uygulama şekilleri vardır. Tüm projeler uzman ekip kontrolünde yapılır. Beraberinde avantajlar da sunan bu uygulamalar teknik bilgi gerektiren konulardır. Bu konularda uzman firmamız gerek boya uygulamaları gerek trafikte kullanılacak aksesuarları yapısında bulundurur. Güvenlik için gerekli tüm ekipmanları temin eden firmamız tüm projelerinde insan güvenliği ve sağlığını ön planda tutmaktadır.

Trafik Yol Çizgileri ve Yön Tayin Okları Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları