Terrazo Uygulamaları

Terrazo uygulamaları, ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanan bir zemin kaplama türüdür. Avrupa’ da çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Sürekli gelişme gösteren zemin kaplama sistemlerinden terrazo kaplamalar mimarların elinde sıra dışı mekanlar yaratmak için kullanılmaktadır. Dekoratif zemin kaplama çeşitlerinden olan Terrazo zemin kaplama sistemleri dayanıklı yapısı ve kolay temizlenebilirliği ile hijyenik bir malzemedir. Günümüzde çevre dostu malzemeler daha çok tercih edilmektedir. Doğaya çevreye zarar vermeden geri dönüşümlü olan bu kaplama zemin sistemi uygulandığı her alana şıklık katar. Görsel olarak da göz doyuran Terrazo zemin kaplamaları parlaklığı ile de dikkat çekmektedir.

Terrazo kaplamalar uygulandığı yaşam alanlarında zengin renk, motif, desen seçenekleriyle de kullanıldığı ortamlara şıklık katar. Bu ürün çeşitli epoksilerle hazırlanır. Yapısında cam, beton, kuartz, mermer bulunur. Tüm bu malzemeler epoksi bağlayıcılarla güçlendirilir. Sonuç olarak ortaya muhteşem bir zemin kaplama çıkar.

Terroza kaplamaları kullanıcıya birçok avantaj sunar. Özellikle kullanıldıkları alanlarda uzun ömürlü olması, dıştan gelen kimyasal ve fiziksel etkilere karşı dayanıklı olması tercih sebeplerindendir. Antibakteriyel özelliği ile hijyen ortamlar sağlarlar. Mantar, bakteri gibi toplum sağlığını tehdit eden unsurların oluşmasına izin vermediği için uygulandıkları alanlar sağlıklıdır. Çevre dostudur. Özellikle laboratuvarlar, evler, ameliyathaneler, restoranlar, gıda tesislerinde kullanılır. Temizlemesi kolay kir tutmayan yapısı nedeniyle güvenle kullanılır.

Terrazo zemin kaplama İzmit Yedinci Yapı Mühendislik desen renk seçenekleriyle tarzınızı yansıtır.

Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları