Lityum Silikat

Lityum silikatlar betonun tozumasını engellemek, direncini arttırmak için kullanılan sıvı yüzey sertleştiricilerdir. Doğada her şeyin bir ömrü var. Zamanla insan ve araç trafiği dolayısıyla beton zeminler de aşınır. Lityum silikatlı yüzey sertleştiriciler burada devreye girer. Zamanla aşınan beton zeminler kullanım amaçlarına göre çeşidi belirlenen yüzey sertleştiriler kullanılarak beton zeminin aşınma direnci arttırılır.

Lityum silikatlı beton sertleştiriciler beton tozumasını ömür boyu engellerken betonun içine işleyerek betondaki tüm gözenekleri doldurur. Böylelikle beton sertleşirken beton da geçirimsiz hale gelir. Beton zeminin sertleşmesini sağlayan lityum silikatlı sertleştiriciler likit olduğu için yüzeye kendiliğinden yayılarak tüm boşlukları doldurur. Bu sayede yüzey pürüzsüz bir hal alırken sertleşerek çizilme ve aşınma olasılığı ortadan kalkar.

Lityum silikat kullanılmadan önce beton zeminin etüt edilmesi gerekir. Beton silim işlemlerinden geçerek hazırlanan beton zeminlere uygulanan yüzey sertleştiricilerden daha iyi sonuç alınmaktadır. Lityum silikatlı beton sertleştiriciler kullanım amaçlarına ve müşterilerin ihtiyacına göre şekillendirilmelidir.

Tüm bu uygulamalar mühendislik ve ustalık gerektirmektedir. Epoksi kaplama, lityum silikatlı kaplamalar veya mat metal kaplama gibi beton zemin uygulamaları deneyimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Yedinci Yapı Mühendislik inşaat sektöründe tüm beton zemin uygulamalarında hizmet vermektedir.

En son teknolojiler, kaliteli malzeme, deneyimli ekibiyle birlikte müşteri memnuniyeti odaklı ihtiyaçlara cevap veren ömürlük beton zeminler oluşturmaktadır.

Size bir telefon kadar yakınız. Arayın bilgi verelim. Yerinde görüp projelendirelim.

 

Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları