Çelik Tel Donatılar

ÇELİK TEL DONATILAR

Çelik tel donatılar günümüzde inşaat sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Çelik teller betonda oluşan küçük çatlaklar arasında köprü işlevini yerine getirerek betondaki gerilmeleri geniş bir alana yayar. Böylece çelik tel donatıları ile kırılgan olan beton zemini dayanıklı hale gelmekle birlikte esnekliği de artar. Çelik teller sayesinde beton içindeki gerilmeler dağılımı değişmektedir. Bununla birlikte yük taşıma kapasitesi de artmaktadır.

Çelik tel donatılı betonların özellikleri uluslararası standartlarda olmalıdır. Çelik teller

Temel betonlarında, zemin betonlarında, şap betonlarında beton dökümlerinde, saha betonlarında, püskürtme betonlarında kullanılmaktadır. Çelik teller beton harcı içine katılır. Böylelikle başka bir işleme gerek kalmadan beton elde edilmektedir.

Uygulanacak alan göre miktarı ve kalınlığı belirlenmelidir. Çelik tel donatılarla hazırlanan betonların esneme kabiliyeti yüksektir. Betonun dayanıklılığı artarken döşeme kalınlığı azalır. Bu da maliyetleri iyi yönde etkiler.

Çelik tel donatılarda uygulaması daha kolay olduğundan şap ve beton hazırlama süreleri azalır. Ani yük ve darbelere karşı daha mukavemetli olur. İçindeki çelik tel esnekliği arttırdığı için betonun çatlamasını engeller. Endüstriyel zemin betonlarında kepçe, forklift gibi iş makinelerinden kaynaklanan yüzey aşınmalarını dayanıklılığı artırarak engeller.

Tel katkılı zemin betonları otoparklar, depolar, benzin istasyonları, tünellerde, bariyerlerde, püskürtme betonlarda vs. yerlerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Firmamız inşaat yapı sektöründe ülkemizde öncü firmalardan birisidir. Tüm projelerinde müşteri memnuniyeti maksimum düzeyde tutularak yenilikçi çözümler sunar.
Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları