Korund / Kuvars Agregalı Yüzey Sertleştiriciler (Gri ve Renkli)

Korund / Kuvars Agregalı Yüzey Sertleştiriciler beton zemin sertleştiricisidir. Yeni dökülmüş beton üzerine uygulanan kuvars agregalı perdahlanmış döşeme beton üzerine toz halde olduğu için serpiştirilerek uygulanan bir sertleştiricidir. Ayrıca hazırlamak gerekmez. Kullanıma hazırdır.

Çimento esaslı korund kuvars agregalı betona daha iyi yapışma sağlayarak mikro çatlakları da minimize eder. Bu sayede şiddetli darbelere dayanıklı, aşınma yapmayan, tozumasız yüksek mukavemet gösteren, oksitlenme yapmayan beton yüzeyler elde edilir.

Kullanıma hazır halde bulunan çimento esaslı kuvars agregalı ağır yüklere maruz kalacak düzeyde dayanıklılık sağlar. Toz halde bulunan bu ürünler yeni betonlar üzerine elle serpiştirilerek uygulanırken, makine ile de yapılır. Malzeme serpme işlemi homojen olmasına özen gösterilmelidir. Beton yüzeyi daha sonra çekbas ile düzeltilmelidir.

Kendinden renkli olan bu ürünler dekoratif sertleştiriciler grubuna girer. Yüzey sertleştirici kullanılan beton yüzeylerde mikro çatlaklar önlenmiş olur. Bu malzemelerin kullanımı oldukça kolay ve maliyetleri alternatiflerine göre uygundur.

Kullanım alanlarına bakacak olursak; Endüstriyel zeminlerde, fabrikalarda, oto yıkama, atölyelerde, depolarda, otoparklarda, helikopter pistlerinde, benzin istasyonlarında, hastanelerde okullarda ve bunun gibi yerlerde kullanılır.

Kendinden olan rengiyle estetik bir görünüm sağlayan korund/kuvars agregali düzgün bir yüzey sağlarken beton yüzeyin dayanım gücüne de katkı sağlar. Beton yüzeyin su geçirmezliğine katkıda bulunurken, yüzey tozumasını da engeller.

Serin, nem olmayan, direk güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde kapalı depolarda saklanması uygundur. Ürün 25kg. Kraft torbalarda bulunur.

Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları