Epoksi Boya Uygulama

Epoksi zemin kaplama sistemleri, epoksi boya uygulamaları ile sihirli dokunuşlarına devam etmektedir. Epoksi zemin kaplamaları kullanım amacına ve tercih edilen beton zemine göre çeşitlik göstermektedir. Epoksi boya uygulama ve kaplama işlemlerine öncelikle yüzey zemini hazırlanır. Astar ve kat uygulaması yapılır. Bu işlemlerden sonra epoksinin tamamen kuruması gerekir. Sonrasında ara kat uygulaması ve son kat işlemi, epoksi boyama ve son olarak da epoksi kaplama işlemi bitirilir. Çeşitlerine göre epoksi boya kaplama işlemleri de farklılık gösterir.

İstenilen sonuca ulaşabilmek için uygulamanın yapılacağı zeminin çeşidi ve kullanılacak epoksi seçimi büyük önem arz eder. Epoksi uygulanacak zeminin hazırlanması için öncelikle zemin etüdü gereklidir. Uygulanacak zeminin temiz olması gerekir. Epoksi boya uygulaması yapılacak zeminde başlangıç olarak epoksi astar boyanır ve kuruması beklenir. Astar kattan sonra istenilen renklerde çeşitli kombinasyonlarla ara kat işlem yapılır. Epoksi kuruma süreleri türüne göre farklılık göstermektedir. Epoksinin hazırlanmasından uygulanmasına kadar uzman eller tarafından yapılması gerekir.

Endüstriyel zemin kaplama uygulamalarından epoksi zemin kaplama çeşitleri ile oldukça geniş renk yelpazesine sahiptir. Malzeme özelliği ile mükemmel bir dayanıklılığa sahip olan bu özel malzeme çatlama yapmaz. Dekoratif ortamlar sağlamak için de sıkça tercih edilmektedir.

İzmit epoksi zemin kaplama uzun ömürlü, kaliteli dayanıklı, kullanışlı, sağlıklı ve diğer kaplama ürünlerine göre daha az maliyetli olarak karşımıza çıkar.

Yedinci Yapı Mühendislik Beton Silim ve Parlatma Mat Ve Tozumaz Silimler Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Yarı Parlak Beton Parlatma Uygulamaları Epoksi Kaplama Metalik Epoksi Kaplama Epoksi Boya Uygulama Portakal Kabuğu (Grenli) Epoksi Kaplama Antistatik Epoksi Kaplama Self Levelling Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Fırçalı Yüzey Bitişli Beton Uygulamaları Helikopter Perdahlı Yüzey Sertleştiricili Betonlar Tozumaz Ürünler Tozumaz Ürünler Çelik Tel Donatılar Su Geçirimsizlik Katkıları Mikro Fiber Beton Donatıları Makro Fiber Donatılar Çelik Tel Donatılar Renkli Yüzey Sertleştiriciler Korund/Kuvars Agregalı Endüstriyel Beton Endüstriyel Beton Akrilik Kaplamalar Epdm Zemin Kaplamaları Terrazo Uygulamaları Baskı Desenli Duvar Yüzey Kaplamaları Baskı Beton Uygulamaları Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Pvc Ve Linolyum Kaplamalar Mikro Beton Kaplama İzolasyon Kolon Ve Duvar Boyaları Otopark Aksesuarları Otopark Boya Uygulamaları Çavuş Taramalar Trafik Yol Çizgileri Ve Yön Tayin Okları