info@yedinciyapi.com
Tel : 05322714202
Tuzla / İstanbul

Beton Parlatma

Beton Parlatma Nedir?

Beton Parlatma, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır. 

Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

Tozumaz Beton Parlatma

Kapalı garajlar, operasyon hareketliliği olan depolar veya kapalı alanlar mat parlaklık için akla gelen ilk uygulama alanları olmakla beraber fabrikalar, değişik ölçekte üretim tesisleri, açık kabul alanı olan firmalar, açık oto parklar da bu türden yüksek mukavemetli, lastik izi bırakmayan mat zemin görünümü tercih eden kuruluşların başında gelmektedir. Tozumazlık özelliğinin olması da başta sağlık olmak üzere bir çok avantajlar sunar.

Yarı Mat Beton Parlatma

Yarı mat parlaklık fazla göz önünde olmayan bunun yanı sıra işlevsel olarak zemin üzerinde belli bir yoğunluğun yaşandığı mekanlarda başta tercih edilmekle birlikle, maliyet noktasında daha hesaplı oluşu ve diğer beton zemin parlatma türlerinde olduğu gibi hijyenik bir yapı sunması da seçim noktasında kararı etkileyen faktörlerdendir

Tam Parlak Beton Parlatma

Alışveriş merkezleri, süpermarketler, oteller, mağazalar, kültür ve sanat merkezleri gibi yüksek kalitenin artık normal bir standart olarak kabul edildiği mekanlarda tercih edilmekle beraber beton zeminin olduğu aklınıza gelebilecek her yerde uygulanabilir olup değer verdiğiniz kitlenizde mükemmel bir izlenim bırakır. Bunun yanı sıra diğer tüm beton yüzey uygulamalarımızın sunduğu hijyenik, leke dayanıklılığı, lastik izi tutmazlığı, çatlamazlık, tozumazlık, aşınmazlık gibi bütün özelliklere haizdir. Pürüzsüz yüzeyi ile katma değer sunan bir uygulama olup yatırımlarınızı korur ve değer kaybını oluşumunu engellemeye de yardım eder. Bu uygulamanın geçirdiği evrelerde beton zemin güçlendirme tekniği de uygulandığından en çok tercih edilen beton zemin parlatma tekniklerinden biridir.

İleri Düzey Beton Parlatma (Ayna)

Günümüz teknolojisi ve diğer kalite şartları göz önüne alındığında prestij ve yüksek kalite göstergesi isteyen kurum kuruluş veya ortamlarda daha çok tercih edilen, ilk bakışta maliyetli görünse de ileri vadede bakım maliyetlerinin neredeyse yok denecek kadar az oluşu, uzun ömrü ve enerji tasarrufu göz önüne alındığında ortaya çıkan grafik bu sistemin ne kadar mantıklı olduğunu ortaya koymaktadır. Prestij gerektiren bütün alanlarınız için tercih sebebidir.

Neden Beton Parlatma?

Diğer alternatif kaplama yöntemleri dikkate alındığında (Epoksi, Poliüretan, PVC vb.) ilk yatırım maliyeti ve yıllık bakım maliyetlerini inceleyecek olur isek tablo ortada olacaktır. Verilen hizmetten aldığınız verim ve kalitenin değer bulmuş hali aşağıdaki tablodadır.

 

ÜRÜN UYGULAMA MALİYETİ YILLIK BAKIM MALİYETİ ÖMÜR 10 YILLIK YAŞAM DÖNGÜSÜ MALİYETİ
PVC Kaplama 23 - 39 € 12 € 9 Yıl 40 - 83 €
VCT 12 - 31 € 12 € 10+ Yıl 80 - 155 €
PVC Kaplama 23 - 39 € 12 € 9 Yıl 40 - 83 €
Poliüretan Kaplama 5,8 - 31 € 10 € 2 - 9 Yıl 30 - 78 €
Epoksi Kaplama 8 - 22 € 4 € 1 - 5 Yıl 40 - 80 €
Beton Parlatma 6 - 12 € 0,60 € 10+ Yıl 10 - 20 €

 

 

Kaldırım Baskı Betonları, Epoksi Kaplama Sistemleri, İstanbul Beton Parlatma, İstanbul Endüstriyel Zemin Betonları, İstanbul Baskı Betonları, İstanbul Epoksi Kaplama Sistemleri, izmit Beton Parlatma, İzmit Endüstriyel Zemin Betonları, İzmit Baskı Betonları, izmit Epoksi Kaplama Sistemleri,

Beton Parlatma